Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Yaz Dönemi Kısa Yunanistan Turu Otobüs ile
179,00  € instead
%5 discount
179
,00
Tur Tipi
: Kültür Turları
Ülke
: Yunanistan
Hareket Yeri
: İstanbul
Konsept
:
Ulaşım Türü
: Otubüs
Yetişkin Sayısı
Çocuk Sayısı
paylaş |

 

 

Kısa Klasik Yunanistan Turu

 

1 gece Kavala, 1 gece Selanik

 

27 Haziran Akşamı Hareket & 11 ve 25 Temmuz Akşamı Hareket

22 Ağustos Akşamı Hareket

 

Edirne, Pazarkule, Kastanias, Dimetoka, Sofuli Köyü, Dedeağaç/Alexandroupolis, Evros Deltası, Kavala, İskeçe/Xanthi, Gümülcine/Komotini, Selanik/Thessaloniki, Kipi Sınır Kapısı, İpsala, Keşan, Malkara, Tekirdağ, İstanbul

Otobüsler ile

3 Gece / 4 Gün

 

1.Gün İSTANBUL – EDİRNE

Akşam saat 23.55 Kadıköy Evlendirme Dairesi otoparkı önü, 00.30 Zincirlikuyu Avantgarde Oteli önü,01.00 Bakırköy  Ömür Plaza önünden siz değerli misafirlerimizi alıp Edirneye doğru yola çıkıyoruz.

2.Gün EDİRNE – PAZARKULE -  KASTANİAS  – DEDEAĞAÇ  -  KAVALA

Belirli yerlerde vereceğimiz molalar sonrasında sabah erken saatlerde Edirneye varıyoruz. Edirne de yapacağımız güzel bir kahvaltı sonrası güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası Tunca ve Meriç nehirlerini geçerek Pazarkule Sınır Kapısına gidiyoruz. Ülkemizden çıkış ve gümrük işlemleri sonrası tampon bölgeye geçip Yunanistan’ın Kastanias Sınır Kapısından giriş yaparak Yunanistan’a giriş yapıyoruz. Çoğunlukla Dağlı Pomaklar olarak bilinen Alevi Bektaşi kökenli Türklerin yaşadığı Dimetoka Kasabasına gidiyoruz. Avrupa’da tek Türk Piramit Kubbeli Cami olma özelliğine sahip Beyazıt camisini görüp fotoğraf çekiyoruz. Sultan 2.Mehmet’in İstanbul’un Fethi için döktürmüş olduğu Şahi Toplar burada dökülmüş ve oğlu 2.Beyazıt burada hakkın rahmetine kavuşmuş ve cenazesinin mumyalanabilmesi için, iç organları çıkarılarak Beyazıt Camisi’nin duvarı dibine defnedilmiştir. Dimetoka Kasabasında yapacağımız gezi ve fotoğraf çekimleri sonrası kısa bir yolculuk sonrası Sofuli Köyü’ne gidiyoruz. İpek satılan bir yere gidip almak isteyenler için verecek olduğumuz serbest zaman sonrası Dedeağaç/Alexandroupolis’e gidiyoruz. Burada verecek olduğumuz 1,5 saatlik serbest öğle yemeği sonrası İskenderiye Feneri gezisi, şehrin kalbi sayılan caddelerde yürüyüş yaptıktan sonra saat 16.00’da Kavala’ya varmış oluyoruz. Şehir gezisi kapsamında Osmanlıya karşı büyük bir isyan başlatan Mısır Valisi Kavalalı Mehmet Ali Paşa İmareti, Atının üzerindeki Heykelini, doğduğu evi dIşarıdan görüp fotoğraf çekiyoruz. Kanuni Sultan Süleyman zamanında yapılan Su Kemerleri ve Pargalı İbrahim Paşa tarafından yapılan İbrahim Paşa Camisini (günümüzde Kilise olarak kullanılmaktadır) görüp şehir merkezinde bulunan otelimize giriş yaparak dinleniyoruz. Akşam yemeği otel dışında Kavala da restaurantta (konaklama KAVALA)

3.Gün KAVALA – SELANİK/THESSALONİKİ

Sabah Kavala da otelimizde kahvaltı sonrasında Selanik’ e hareket ediyoruz.Ikı saatlik bir süre sonrasında Selanik’teyiz. Gezimize öncelikle Selanik i tepeden görebilecek olduğumuz Selanik Kalesini ziyaret ederek başlıyoruz. ve şehir gezisi kapsamında MS.303 yılında Roma Döneminde Paganizm anlayışı dışında bütün inanışlar yasak olduğundan, şehrin insanlarını  Hristiyanlığı kabul etmeye davet eden ve bu nedenle İmparator  Gallerius tarafından aslanlara atılarak katledilip ilk Hristiyanlarca aziz ilan edilen Saint Dimitros adına Makedonik Mimari tarzda inşa edilmiş  aynı adlı Saint Dimitros Kilisesine gidiyoruz. Dimitros’un Aziz /Saint ilan edilmesinin bir nedeni de,edildiği tarih ile Selanik’in Türklerden alınışı aynı tarihe denk gelmesidir.Mezarının da bulunduğu kiliseyi görüp fotoğraf çektikten sonra aynı cadde üzerinde bulunan Konsolosluğumuzun arka tarafında bulunan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evi gezip fotoğraf çekiyoruz.Osmanlı yapısı eski bir hamamı dışarıdan gördükten sonra bir Medreseyi görüp dışarıdan resim çekiyoruz.Kısa süreli alış veriş molası sonrası aracımıza biniyoruz.Rotondo,Bey Hamamı,Galerius,Aristottle ve Vardar Meydanı gezileri sonrası İzmir ’e benzeyen Kordon’a gidiyoruz.Kordon Boyunca yürüyerek yine bir Osmanlı yapısı olan Beyaz Kule’yi görüyoruz,Büyük İskender Heykeli ,Aristotle ve Venizelos Meydanları gezileri sonrası öğlen yemeği için Kalamari Bölgesinde ki restauranta gidiyoruz.(Ekstra) yemeğin ardından Selanik in alışveriş mağazalarının bulunduğu Thimski Caddesinde verecek olduğumuz alış veriş için serbest zaman sonrası Otelimize geçerek odalarımıza yerleşip dinleniyoruz.İsteyen misafirlerimiz rehberimizin organize ettiği SELANİKTE TEKNE TURU VE JUMBO ALIŞ VERİŞ MERKEZİ VE LIDL MARKET ALIŞ VERİŞi extra turlarına katılabilirler .Akşam içinse Taverna  eğlencesi.  (ekstra 40 Euro)  gece geç saatlerde tekrar otelimize geliyoruz. (Konaklama SELANİK)

4.Gün SELANİK-KAVALA–İSKECE/XANTHİ–GÜMÜLCİNE/KOMOTİNİ– İSTANBUL

Otelimizde alacak olduğumuz açık büfe kahvaltı sonrasında saat 09.30 da Selanik’ten İskeçe Şehrine hareket ediyoruz. Kavala da Neo Karvali Kasabasından daha önceden Türkiye den buraya gelip yerleşmiş ve Kurabiye İmalathanesi işletilen yerden meşhur Kavala Kurabiyelerimizi alıp, daha sonra Xanthi/İskeçe Şehrine gidiyoruz. İskeçe Meydanında aracımızdan iniyoruz. Osmanlı zamanından kalma Saat Kulesi ve Unesco tarafından koruma altına alınmış eski iskeçe sokaklarında ki gezimizi yapıp, bir diğer türk yerlesim yerlerinden olan Komotini/Gümülcine’ye gidiyoruz. Gümülcine’de şehir gezisi kapsamında eski ve yeni cami, şehir meydanı, Kılıç Heykeli ve Türk Mahallelerini görüp fotoğraf çekip, tarihi Çukur Kahve de kahvelerimizi içip direkt olarak Yunanistan Kipi Sınır Kapısına gidiyoruz. Saat 19.00 da Sınır Kapısında olup, pasaport gümrük ve free shop alışverişlerinden sonra Meriç Nehri üzerinden geçerek aynı gümrük ve pasaport işlemlerini İpsala Türk Sınır Kapısında da yaparak Türkiye ye giriş yapıyoruz. İpsala,Keşan,Malkara yolunu takip ederek Tekirdağ da verecek olduğumuz akşam yemeği(Tekirdağ Köftesi) molasından sonra İstanbula hareket ederek sizleri tur başlangıcında almış olduğumuz yerlerde indirerek turumuzu bitiriyoruz.

 

 

OTELLER

İki kişilik Odada Kişi Başı

Tek Kişilik

Oda Farkı

3-12 YaşÇocuk

0-2 Yaş Çocuk

4* SELANİK CAPSIS Otel vb.
4* KAVALA GALAXY Otel vb.

169 €

100 €

159 €

60 € ( Koltuk İstenirse )

 

EXTRA TURLAR;

 

Dedeağaç/Alexandroupolis  öğlen yemeği (zeytinlikler içerisinde denize sıfır komumda)

Servis 4 kişi için yapılacak olunup menü de  Kalamar, ahtapot,Tekir veya hamsi balığı,tavuk şiş ,kızarrmış patetes,greek salatası,caciki,patlıcan salatası,meşrubat  (alkollü içecek ekstra )  20 Euro

 

Kavala’da Akşam yemeği

 

İki kişiye bir adet salata ,balık,tavuk,köfte,pilav,patetes kızartması,su,meşrubat

20 Euro

 

Selanik te Tekne Turu, Jumbo alış veriş merkezi ve Ldol Market turu

Otelimizden Jumbo Alış Veriş merkezi ve Ldol Market e yapacak olduğumuz ulaşım  10 Euro

Selanikte tekne turu (Çay veya kahve,Bira veya meşrubat dahil) 45 dakikalık gezi  15 Euro

 

Selanik Taverna eğlencesi

 

Yunanca ve Türkçe şarkıların söylendiği,Sirtaki ve buzikilerin yapıldıgı bir mekanda olacaktır, 4 kişiye bir adet greek salata,4 kişiye mücver köfte,4 kişiye cacıki,4 kişiye közde patlıcan,4 kişiye kabak kızartma, kişibaşı Cipura veya Levrek balığı veya Dana ızgara veya tavuk şiş,Kişi başı 1 adet küçük uzo, veya iki kişiye 1 litrelik kırmızı yada beyaz şarap veya kişi başı 1 adet bira veya meşrubat.4 kişiye meyve tabağı kişi başı 1 adet tatlı   40 Euro       

 

FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 

 

- ManFortuna, Mercedes Tourismo veya Travego araçlar ile gidiş dönüş ulaşım

- Otellerde konaklama ve sabah kahvaltısı

- Rehberlik hizmeti

- Yunanistan gümrük geçiş ücreti

- Araç içerisinde ikramlar

- Şehir turları

 

 

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER

 

 

-Kişisel Harcamalar

-Yunanistan Vize Ücreti ( 120 € )

-Seyahat Sigortası ( 15€ - Vize alan yolcular için zorunludur )

-Yurtdışı Çıkış Harcı ( 15 TL )

- Rehberiniz tarafından düzenlenen tüm Ekstra turlar

 

NOTLAR

 

Ø Pinktour Havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir.

Ø  Tur kapsamı dahilinde belirtilen oteller, rezervasyon talepleri ve otel müsaitliğine bağlı olarak aynı veya aynı standartta bulunmadığı takdirde daha üst standartlarda benzer bir otelle değiştirilebilir. Bu tür durumlarda ilgili bilgilendirme tarafınıza 48 saat kala yapılacaktır.

Ø  Bu turda normal pasaporta vize gerekli , yeşil pasaporta vize gerekli değildir. Vize başvurusu için tur başlangıç tarihi itibari ile en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.  Pinktour konsolosluk ile müşterilerimiz arasında aracı kurumdur. Vize alımı ve vize süresi konusunda garanti verememektedir.Her türlü soru ve önerileriniz için seyahat danışmanınıza başvurabilirsiniz.

Ø  Bu sayfada ve bu web sitesine bağlı diğer sayfalarda sergilenen Seyahat Acentesi hizmetlerinin fiyatları günlük bazda değişiklik gösterebileceği gibi, gün içerisinde de kur farkından, havalimanı vergisinden ve ticari sebeplerden  kaynaklanan durumlardan dolayı her zaman değişiklik gösterebilecektir. Bu nedenle müşterilerin aynı hizmet için farklı tarihlerdeki alışlarından farklı fiyatlardan ücretlendirilebileceklerini bilmeleri gerekmektedir.

 

 

 

Tur Adı
:
Ad & Soyad
:
Cep Telefonu
:
Sabit Telefon
:
E-Mail Adresi
:
Yetişkin Sayısı
:
Çocuk Sayısı
:
Nezaman Arayalım
: Saat :
Notunuz
: