Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Ukrayna Vizesi

6 AY İÇİNDE 30 GÜN İÇİN TC VATANDAŞLARINA VİZE UYGULAMASI YOKTUR

Önemli Uyarılar  

Pasaportlarında  uzun süreli  Ukrayna vizesi bulanan ve pasaportunu değiştirmek zorunda kalan  yolcuların eski pasaportlarında  geçerli Ukrayna vizesi  bulunsa dahi yeni pasaportları için mutlaka  yeniden  bir Ukrayna vize başvurusunda bulunup vize almaları gerektiğini her iki pasaportunu yanlarında bulundursalar dahi eski pasaportunda bulunan vizeyle uçamayacaklarını ve ülkeye giriş yapamayacaklarını önemle hatırlatırız!!

  1. LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  3. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını, temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize  sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.
  4. Vize başvuru formları Rusça veTürkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından  imzalanmalıdır.
  5. Ukrayna Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi,  Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 09.30—12.30 saatleri arasında kabul etmektedir. Vize başvuruları 4 işgününde sonuçlanmaktadır. Ukrayna Başkonsolosluğunda Expres vize uygulaması olup ücret farkı ödenmesi durumunda vizeler başvurudan 1 iş günü sonra verilmektedir.
  6. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.