Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
İsviçre Vizesi

  Önemli Uyarılar  

 1. LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir. 
 2. YEŞİL (Hususi) GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
 3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
 4. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  AY  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize  sayfasının bulunmasını istemektedir. Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için referans olacağını da unutmayınız.
 5. İsviçre Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında kafa uzunluğu 45X35 mm  boyutunda, (yüz yüksekliği 32 ile 36 mm olan) yeni çekilmiş-rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biyometrik  özelliklere sahip vesikalık resim istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize başvurusu kesinlikle kabul edilmemektedir.
 6. Vize başvuru formları Türkçe  ve Almanca  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı, büyük harflerle doldurulmalı ve pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 7. İsviçre /Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. Konsolosluk   seyahat  sigortanın istenilen vize süresi  kadar  olmasını istemektedir.
 8. İsviçre Başkonsolosluğu vize bölümü hafta içi her gün 08.30 - 11.00 saatleri arasında vize başvurularını kabul etmekte ve  müracaatlar  3 iş gününde sonuçlandırmaktadır. 
 9. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı  olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  İstanbul İsviçre Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaktadır.

  Randevular 0 212 340 45 41 numaralı  telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında  alınabilmektedir.

  Herhangi bir T.İş Bankası şubesine --- YTL  olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı  PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN  numarasıyla 1 gün  sonra 0 212 340 45 41 numaralı  telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

  Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.

  Her PİN  numarası  ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

  Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak hazırlayıp başvurunuzu yapınız.