Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Çin Halk Cumhuriyeti Vizesi

  Önemli Uyarılar  

İstanbul Çin Halk Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu 01-06-2007 tarihinden itibaren Şirketlerden veya münferit vize başvurusu  yapan vatandaşlardan doğrudan veya dolaylı yada posta yoluyla yapılan başvuruları kabul etmemektedir. İstanbul  Çin Halk Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu yapılacak tüm vize müracaatlarını   Konsolosluğun seçmiş olduğu YETKİLİ ACENTALAR tarafından kabul edecektir.

  1. LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi) (30 gün)  GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) tüm pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  3. Pasaport (Pasaport  sahibi tarafından imzalanmış Temdit süresi seyehatin bitiş tarihinden  itibaren en az 6  Ay  ve  Pasaporta kayıtlı seyahat  edecek kişi kadar  boş vize sayfasının  bulunması  gerekmektedir. Pasaportun  Açıklamalar  ile  Gümrük ve döviz  kayıtları sayfalarına vize  basılmamaktadır!!)  Eğer daha önce aldığınız çin vizeleri  eski pasaportunuzda  bulunuyorsa mutlaka gösteriniz. Bunları göstermenizin sizin için referans  olacağınıda unutmayınız.
  4. Çin -- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına münferit olarak turistik vize uygulamasına başlamıştır.
  5. Pasaporta kayıtlı Çocuklara da  vize uygulanmakta ve vize ücreti istenmektedir. Seyahat eden çocuklar için ebeveynlerden  mutlaka noterden muvafakatname istenmektedir.
  6. Çin  Başkonsolosluğu Vizeleri  1 Ay Tek Girişli (SINGLE) ve 3 Aylık 2 girişli (DUBLE) olarak vermektedir. Vize formu doldururken lütfen gidiş tarihinize dikkat ediniz!!
  7. Acentalar Türkiyede sadece Oturma ve Çalışma müsadesi olan yabancıların vize başvurularını yapabilmektedir. Çin  Konsolosluğu bazı durumlarda yabancının kendi ülkesinin Elçilik yada  konsolosluğundan Vatandaşlık yazısı istemektedir!!
  8. Vize başvuru formları İngilizce ve Çince olarak hazırlanmış olup eksiksiz, tam olarak büyük  harflerle doldurulmalı ve mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
  9. Çin Halk cumhuriyeti Başkonsolosluğu tüm vize müracaatlarını Pazartesi - Çarşamba ve Cuma  günleri 09.00 -13.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 5 işgününde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk Salı ve Perşembe günleri kapalı olduğu için işlem yapmamaktadır.
  10. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.