Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Çek Cumhuriyeti Vizesi

  Önemli Uyarılar  

  1. LACİVERT (Normal) pasaportlardan vize istenmektedir.
  2. YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
  3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
  4. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından  imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 Ay ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  da boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  
  5. Vize başvuru formları  İngilizce  olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı  ve son sayfadaki  beyannamenin bulunduğu  bölüm  mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır. 
  6. Çek Cumhuriyeti sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası yaptırmak zorundadırlar. Seyahat sağlık sigortanızın süresi seyahatinizin başladığı günden bir gün önce başlamalı, Çek Cumhuriyetinden çıktığınız günden bir gün sonra bitmelidir. (Örneğin; 5-12 şubat tarihleri arasında seyahat edilecekse seyahat sigortasının kapsamı 4-13 şubat tarihleri arasında olmalıdır.)!!
  7. Çek Cumhuriyeti  Başkonsolosluğu tüm vize başvurularını Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe  ve Cuma günleri 09.00-11.00 saatleri arasında kabul etmekte ve başvurular 4-5 iş gününde  sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
  8. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerinde yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.