Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Avusturya Vizesi

  Önemli Uyarılar  

 1. LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.
 2. YEŞİL (Hususi), GRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik) pasaportlara vize uygulanmamaktadır.
 3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
 4. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport sahibi tarafından imzalı olmasını temdit süresinin seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az 6 AY ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin  sizin için  referans olacağını da unutmayınız.
 5. Ankara Avusturya Büyükelçiliği ve İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu Randevu sistemi  ile çalışmaya başlamış olup tüm vize başvurularında  Acente’leri aracı olarak kabul  etmemekte  dolayısıyla tüm  vize  başvuruları  şahsen yapılmaktadır.
 6. Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe olarak hazırlanmış olup eksiksiz olarak okunaklı ve büyük harflerle doldurulmalı; mutlaka pasaport sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 7. Avusturya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda Turist Karnesi (Carnet Turist) adlı özel sigortayı da talep edebilir.!!
 8. Ticari vize randevuları için ise AVUSTURYA DIŞ TİCARET OFİSİ’ni arayarak (0212-211 14 76) randevu ve vize konusunda gerekli bilgileri alabilirsiniz.
  ADRES: Büyükdere cad.100-102 Maya Akar Center 14/51 Esentepe, İSTANBUL 
 9. Avusturya Başkonsolosluğu  vize müracaatlarını Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri  08.30 - 12.00 saatleri kabul etmekte ve başvurular 3-4 iş gününde sonuçlanmaktadır. Expres vize uygulaması yoktur.
 10. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan bilgilerin doğruluğunu mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  İstanbul Avusturya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.

  Randevular 0212 340 45 00 numaralı  telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında  alınabilmektedir.

  Herhangi bir T.İş Bankası şubesine ----- YTL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN numarasıyla  1 gün sonra 0 212 340 45 00 numaralı  telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

  Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.
  Her PİN  numarası ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

  Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak  hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemleriniz bittiğinde pasaportunuzu  konsolosluktan teslim alacağınızı unutmayınız.!