Haftanın Fırsatları
E-Bülten'e kaydol
Listemize kaydolarak özel fırsatlardan haberdar olun.
Facebook'da beğen
En ucuz fiyatlarımızı almak için Facebook sayfamızı beğenin.
Twitter'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Twitter´dan takip edin.
Google'da takip edin
En ucuz fiyatlarımızı almak için Google Plus´da takip edin.
Almanya Vizesi

    Önemli Uyarılar     

 1. LACİVERT (Normal) Pasaportlardan vize istenmektedir.
 2. YEŞİL (HususiGRİ (Hizmet) ve KIRMIZI (Diplomatik)  pasaportlara  vize uygulanmamaktadır.      
 3. Tüm schengen ülkelerinin  Ortak kararı  gereği  Pasaport  süresi ilk alındığı  tarihten itibaren 10 yıldan fazla olan pasaportların başvurularını kesinlikle kabul etmediğinden  schengen ülkelerine seyahat edecek olan yolcularımızın  pasaportlarını  mutlaka değiştirmeleri gerekmektedir.
 4. İstanbul Almanya Başkonsolosluğu pasaportlarında  son 2 yıl içerisinde alınmış enaz 2 adet   schengen vizesi  bulunmayan yolcuları şahsi görüşmeye çağırmaktadır!!
 5. Konsolosluk  Pasaportunuzun 2. sayfasındaki hamilinin imzası bölümünün pasaport  sahibi tarafından  imzalı olmasını temdit süresinin  seyahatin bitiş tarihinden itibaren en az  6  Ay  ve Pasaportta kayıtlı seyehat edecek  kişi  kadar  da boş vize sayfasının bulunmasını  istemektedir.  Eğer var ise eski pasaportlarınızı da göstermenizin sizin için referans  olacağını da unutmayınız. İmzasız pasaportlar kesinlikle işleme  alınmamaktadır.
 6. Vize başvuru formları Almanca ve Türkçe  olarak hazırlanmış olup eksiksiz  olarak okunaklı ve büyük harflerle  doldurulmalı; vize formunun 37 numara  ile  son sayfadaki  beyannamenin  altındaki bölüm   olmak üzere  pasaport sahibinin  2 adet imzası olmalıdır.   (Vize Başvuru formu  ve taahhütname için tıklayınız)
 7. Turistik  ve Aile ziyareti  vizesi başvurularında Seyahat Acenteleri  aracı olamamakta ve Konsolosluk  yolcuları şahsi  olarak görüşmeye çağırmaktadır.
 8. İstanbul Almanya Başkonsolosluğu tüm vize başvurularında YENİ çekilmiş rötuşsuz ve arka fonu beyaz, Biometrik özelliklere sahip resim istemektedir. İstenilen özelliklere sahip olmayan resimlerden dolayı vize  başvuruları  kesinlikle kabul edilmemektedir.
 9. Pasaportunu yeni almış, Pasaportunda  hiç vizesi bulunmayan ve daha önceki başvurusunda red almış olan yolcular vize müracaatlarını kesinlikle  şahsen yapmak zorundadır, ve başvuru sırasında mutlaka; pasaport şube  müdürlüğünden alacakları Protokol yazısı  ile müracaat  etmeleri  gerekmektedir.
 10. Başvuru sırasında vize formu ile birlikte  2 adet imzalı beyanname istenmektedir.

  ---Vize başvuru formunda yanlış bilgi vermenin sonuçları hakkında açıklama ile, 
  ----Uzun süreli verilen vizeler için de daha sonraki seyahatlerinde sigorta poliçesini  sınırdaki muhtemel kontroller için yanında bulundurma zorunluluğuna  dair beyanname.
 11. Almanya/Schengen sahasına giren tüm yabancı uyruklular geçerli seyahat sağlık sigortası  yaptırmak zorundadırlar.
 12. Değerli yolcularımız başvurularınızın Konsoloslukların randevu sistemi ile çalışması ve bayram, yılbaşı, sömestr, fuar, paskalya, dil okulu vb. gibi yoğun başvuruların olduğu günlere rastlaması durumunda konsolosluklarında çok yoğun olabileceğini dikkate alarak  seyahat planınızı en az 30 gün önceden yapmanızı  ve müracaatınızın sonuçlanması durumunda almış olduğunuz vizenin üzerindeki yazılı olan  bilgilerin doğruluğunu  mutlaka kontrol etmenizi önemle hatırlatırız.

  İstanbul Almanya Başkonsolosluğu randevu sistemi ile çalışmaya başlamıştır.

  Randevular 0 212 340 49 00 numaralı  telefondan Pazartesi ve Cuma günleri arası her gün saat 08.00 ile 18.00 saatleri arasında  alınabilmektedir.

  Herhangi bir T.İş Bankası şubesine ---- TL olan randevu ücreti yatırılır, banka tarafından verilen dekontun üzerinde 16 rakamlı  PİN numarası bulunmaktadır. Bu PİN  numarasıyla 1 gün  sonra 0 212 340 49 00 numaralı  telefonu arayıp randevunuzu alabilirsiniz.

  Telefonda randevu alırken süre sınırlaması bulunmamakta ve her türlü sorularınız cevaplanmaktadır.

  Her PİN  numarası  ile randevu  servisini sadece 1 kez arayabilirsiniz!! Lütfen randevu alırken banka dekontunuz ve pasaportunuz ile  beraber tüm başvuru evraklarınızın yanınızda bulunmasına dikkat ediniz.

  Eksik evrakla gelen başvurular değerlendirilmeyeceği gibi her yeni  başvuru için tekrar bir PİN numarası alınması gerekmektedir. Lütfen vize için gereken evrakları tam ve eksiksiz olarak  hazırlayıp başvurunuzu yapınız.Vize işlemlerinizin sonuçlanması durumunda ise pasaportunuz  UPS tarafından adresinize  teslim edilecektir.